Untitled-1
پروژه 2800 واحدی آسمان البرز
پروژه 2800 واحدی آسمان البرز
پروژه 2800 واحدی آسمان البرز

taherkhani 

به گزارش روابط عمومی خانه گستر یکم حبیب‌الله طاهرخانی مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید  با بیان اینکه ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی که در تعهد دولت است، موضوعات مختلفی از جمله تأمین مالی، خدمات، تسهیلات و مجوز‌ها را شامل می‌شود. البته موضوع کلیدی، تامین زمین است، بیان کرد:  برای تأمین زمین گزینه‌های مختلفی داریم، مثل ظرفیت درونی شهرها، اعم از فرسوده، حاشیه‌ای و اراضی بایر دارای کاربری مسکونی داخل شهر‌ها که می‌توانند با تسهیل از لحاظ قوانین و مقررات و صدور مجوز‌ها وارد بازار مسکن شوند. نکته دیگر اینکه ناگزیر هستیم در برخی از جا‌ها الحاقاتی به شهر‌های موجود انجام دهیم که در حال بررسی و اقدام است.

 

 او ادامه داد: باید به این نکته نیز توجه کرد که شهر‌های ایران عموماً در بستر‌های کشاورزی قرار گرفته‌اند و توسعه اُفقی آن‌ها به از دست‌رفتن بسیاری از ظرفیت‌های زیست‌محیطی و کشاورزی منجر خواهد شد، ازاین‌رو ناگزیر هستیم توسعه منفصل را مدنظر قرار دهیم.

 

طاهرخانی  با بیان  اینکه توسعه منفصل، یا در قالب شهرک انجام می‌شود که خارج از محدوده و حریم شهرهاست و مقیاس آن کوچک است و حداکثر ۳۰ هزار نفر جمعیت می‌تواند در آن ساکن شود، یا در قالب توسعه شهر‌های جدید است که محدودیت جمعیتی ندارد، افزود: ما در حال حاضر شهر‌هایی با ظرفیت جمعیت‌ پذیری بالای ۵۰۰ هزار نفر هم داریم. از اغلب این ابزارها، به غیر از ابزار شهرک‌سازی، در طول سال‌های بعد از انقلاب استفاده کرده‌ایم، اما احداث شهرک، ظرفیتی بوده که استفاده نشده است.

او درباره  محاسن شهرک‌سازی اظهار داشت: شهرک‌سازی محاسنی دارد؛ اولاً شهرک‌ها عموما از شهر مادر فاصله طولانی ندارد و دسترسی آن به متن شهر سخت نیست، درحالی‌که شهر‌های جدید، در دسترسی به شهر مادر مشکلاتی داشتند. در حقیقت شهرک یک جامعه کاملاً مستقل است که هدف‌گذاری ایجاد آن، تامین مسکن کلان شهری است، مقیاس آن‌هم کوچک است و از نظر تامین زیرساخت کلان و دسترسی هم، هزینه زیادی برای آن متصور نیستیم.

طاهرخانی با بیان این‌که برنامه ساخت ۴۰ شهرک مسکونی را شرکت عمران شهرهای جدید در دستور کار خود قرار داده‌است، افزود: در این ۴۰ شهرک در مجموع ۱۳۲ هزار واحد مسکونی برای ۴۳۰ هزار نفر پیش بینی برنامه‌ریزی‌شده که امیدواریم ساخت و عرضه این واحدها به‌تدریج صورت گیرد و زمینه ساز رونق و تولید مسکن در کشور شود.

 

او بیان این‌که بخشی از واحدهای این شهرک‌ها برای استفاده از متقاضیان در مجموعه‌های بزرگ تولیدی قرار میگیرد و بخشی از این واحدها هم در اختیار کارکنان نیروهای مسلح که تامین مسکن آن‌ها بسیار مدنظر است قرار می‌گیرد و تعدادی از آنها هم که توسط بخش خصوصی ساخته و در اختیار آن‌ها قرار خواهد گرفت.

معاون وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: بخشی از واحدهای مسکونی در این شهرک‌ها هم در اختیار وزارت راه و شهرسازی است که از طریق ثبت‌نام‌هایی که برای افراد فاقد مسکن انجام می‌شود قرار خواهد گرفت.

مدیر عامل شرکت عمران شهرهای جدید درباره شرایط متقاضیان این شهرک های مسکونی هم گفت: شرایط متقاضیان این واحدهایی مسکونی شهرک ها همان شرایط متقاضیان پروژه های مسکن وزارت راه و شهرسازی است .

او ادامه داد: مهم ترین شرایط این متقاضیان هم عبارت است از افرادی که فاقد مسکن هستند و قبلا از تسهیلات مسکن استفاده نکرده باشند ،متأهل بودن و سکونت در شهر مورد نیاز جزو چهار شرط اصلی است.

طاهرخانی درباره تسهیلات این متقاضیان هم گفت: تسهیلات واحدهایی مسکونی این شهرک در قالب تسهیلات عرضه مسکن تعریف شده و پرداخت تسهیلات ۱۵۰ میلیون تومانی برای ساخت واحدهای مسکونی در شهرک ها قطعی شده اما ما پیشنهاد افزایش تسهیلات را در جلسه شورای عالی مسکن که با حضور مسئولان مسکن برگزار می شود را مطرح خواهیم کرد.

 

او ادامه داد: بخشی از این واحدها در قالب برنامه جهش تولید مسکن ساخته خواهد شد و بخشی از این واحدها در قالب پروژه های وزارت راه و شهرسازی ساخته خواهد شد.

 

طاهرخانی بیان کرد: اقدامات لازم در حوزه مسکن را انجام خواهیم داد و ما سعی خواهیم کرد و با شهرک‌سازی بخشی از پروژه مسکن در قالب قانون جهش تولید مسکن ادامه دهیم.

او با بیان این‌که کار مطالعاتی بر اساس محل احداث شهرک انجام‌شده و ما اقدامات لازم در رابطه با مکان‌یابی شهرک را انجام داده‌ایم افزود: این مناطق و همچنین مجموعه شهری و دسترسی این شهرک‌ها را در دستور کار خود قرار داده‌ایم و اراضی لازم را در قالب شهرک‌ها انجام خواهیم داد.

 

 

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Blue Red Oranges Green Purple Pink

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Protected by RsFirewall