Untitled-1
پروژه 2800 واحدی آسمان البرز
پروژه 2800 واحدی آسمان البرز
پروژه 2800 واحدی آسمان البرز

محمود-محمودزاده-1به گزارش روابط عمومی خانه گستر یکم محمود محمودزاده معاون وزیر راه وشهرسازی در تشریح قانون جهش مسکن با اشاره به ساختار و ارکان این قانون اظهار داشت: بخش بسیار مهم در اجرای این قانون هماهنگی بین بخش‌هاست که یک راهبرد اساسی محسبوب می‌شود و در این راستا شورای عالی مسکن می‌تواند تاثیرات بسیار جدید در اجرای قانون جهش تولید مسکن داشته باشد.

وی ادامه داد: مهمترین بحث در اجرای این قانون تشکیل صندوق ملی مسکن است، پیش از این به جز پروژه مسکن ملی سایر طرح‌های مسکنی به طور مستقیم به تسهیلات بانکی و یا منابع یارانه‌ای متصل بودند و وابستگی داشتند و تنها پروژه مسکن ملی بود که مبتنی بر کمک‌های مالی دولت طراحی نشده بود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه صندوق ملی مسکن یک ساختار جدید است و منابعی که برای آن پیش بینی شده برای حمایت از قشرهای کم درآمد مطرح می‌شود گفت: این صندوق توسط هیات عامل و هیات امنا اداره می‌شود و راهبردها و سیاست‌های تامین مالی پروژه جهش تولید مسکن را مشخص می‌کند و بر اساس سیاست‌های ابلاغی صندوق برای نیازهای مالیا ین پروژه تصمیم گرفته می‌شود.

محمودزاده تاکید کرد: وظیفه کلیدی این صندوق نزدیک کردن قدرت خرید با قیمت تمام شده مسکن است و باید فاصله زمانی خانه‌دار کردن به ویژه واجدان شرایط را کاهش دهد.
وی با اشاره به چهار رکن پیش بینی شده در قانون جهش تولید مسکن گفت: زمین تسهیلات مالی، مصالح و خدمات از ارکان تولید مسکن هستند که البته به جز این موضوعات عوامل سازنده هم بحث جداگانه ‌ای د ارد.

وی درباره نحوه تامین زمین برای پروژه جهش تولید مسکن ادامه داد:‌ تمام اراضی محدوده حریم شهرها طبق قانون باید به وزارت راه و شهرسازی انتقال داده شود و در قانون جدید صراحتا ذکر شده که تا دو ماه باید تمام این اراضی در اختیار وارت راه و شهرسازی قرار بگیرد و اگر در این دو ماه سازمان‌ها و دستگاه‌های مالک زمین نسبت به انتقال اراضی اقدام نکنند وزارت راه و شهرسازی می‌تواند ظرف یک ماه با همکاری سازمان ثبت و اسناد تمامی اسناد این اراضی را به نام وزارت راه و شهرسازی بزند.

محمود زاده با اشاره به رکن تامین منابع مالی در قانون جدید گفت: در تمام دنیا ساخت مسکن مبتنی بر تسهیلات است و تولید یک میلیون واحد مسکونی در سال هم بر اساس تسهیلات بانکی طراحی شده است.

وی افزود: در حال حاضر تسهیلات بانکی برای بخش مسکن کمتر از پنج درصد است اما در قانون با تدابیری که در نظر گرفته شده این عدد به 20 درصد افزایش پیدا می‌کند.

محمودزاده گفت: متاسفانه در دهه‌های گذشته سال به سال سهم بخش مسکن از تسهیلات بانکی کمتر شده اما طبق قانون جدید برای سال جاری 360 هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی تعیین شده است که این میزان تسهیلات نسبت به رشد تورم در سال‌های آینده تغییر می‌کند.

معاون امور مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی با اشاره به ضمانت اجرایی پرداخت تسهیلات بانکی به حوزه مسکن اظهار داشت: تمام بانک‌هایی که از پرداخت تسهیلات به حوزه مسکن خودداری کنند معادل همین میزان تسهیلات جریمه می‌شوند و جرایم به صندوق ملی مسکن واریز خواهد شد.

معاون وزیر راه وشهرسازی درباره تامین مصالح ساختمانی برای اجرای پروژه جهش تولیدمسکن اظهار داشت: وزارت صمت، راه و شهرسازی و اقتصاد در این باره توافقی داشتند و قرار بر این است که از روش‌های مختلف از جمله استفاده از مزیت‌های بازار سرمایه نسبت به تامین مصالح ساختمانی اقدام کنیم.

وی با بیان اینکه دو هفته دیگر شورای عالی مسکن برگزار می‌شود گفت: در قانون جهش تولید مسکن سیاست ما این است که دولت حداکثر مساعدت را در سقف تسهیلات بانکی و سود این تسهیلات به دهک‌های کم درآمد داشته باشد.

معاونت وزیر و شهرسازی همچنین در پایان از آغاز ثبت نام خانه اولی‌ها در طرح جهش تولید مسکن خبر داد و گفت: ‌از دو هفته دیگر خانه اولی‌ها در پروژه جهش تولید مسکن می‌توانند ثبت نام کنند.

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Blue Red Oranges Green Purple Pink

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Protected by RsFirewall