Untitled-1
پروژه 2800 واحدی آسمان البرز
پروژه 2800 واحدی آسمان البرز
پروژه 2800 واحدی آسمان البرز

 

به گزارش روابط عمومی خانه گستر یکم مهندس اکبر نیکزاد رئیس بنیاد مسکن گفت: پرداخت وام ۲۰۰ میلیون تومان با سود ۵ درصد و بازپرداخت ۲۰ ساله و ضمانت زنجیره ای قابل اجراست.

وی ادامه داد : خسارت جان مردم با رقم قابل جبران نیست ، مجلس شورای اسلامی و هیات وزیران وجوهی را در اختیار بانک ها گذاشته تا با سفته زنجیره ای با مدیریت بنیاد مسکن واحد های مسکونی مقاوم سازی شود ، چرا یک رییس بانک باید طوری رفتار کند و قانون را پیچیده کند که مردم به راحتی نتوانند از این تسهیلات در اختیار بانک استفاده کنند؟

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور گفت: بانک نباید خواسته خارج از قانون از مردم داشته باشد، قانون گفته سفته زنجیره ای برای گرفتن تسهیلات بنیاد مسکن کافی است ، نباید قانون را برای مردم پیچیده کنیم، بانک هایی را که همکاری نکنند معرفی می کنیم و در برابر این موضوع کوتاه نمی آییم ، اگر بانکی سندی بیشتر از سفته زنجیره ای از مردم برای پرداخت تسهیلات خواست حتما موضوع را پیگیری خواهیم کرد و طبق قانون با بانک برخورد می شود.

وی افزود: از سال ۷۴ که حدود ۷ درصد از روستاها در کشور مقاوم سازی شده بودند ، تا همین سالها کار مقاوم سازی ادامه دارد ، با همین سفته های زنجیره ای این مقاوم سازی ها انجام شده است ، اکنون هم با همین سفته های زنجیره ای در طرح جهش مسکن پرداخت تسهیلات انجام خواهد شد.

نیکزاد با بیان اینکه طرح جهش مسکن قانونی است که دولت را موظف به احداث یک میلیون واحد مسکونی در سال می‌کند ادامه داد: جهش مسکن طرحی است که همه دستگاه‌ها را موظف به ارائه بانک اطلاعات زمین می‌کند و برای بانک‌ها تکالیف اختصاص تسهیلات به سازندگان در نظر گرفته است.

وی در این نشست به موضوع مسکن مهر هم اشاره کرد و با بیان اینکه مسکن مهر نقاط ضعف و قوت دارد بایدنقاط ضعف آن را برطرف کنیم و بر نقاط قوت بیفزاییم افزود: بنا بر این نباید همه چیز مسکن مهر را فقط در نقاط ضعف و نقاط قوت ببینیم ، بنیاد مسکن در این طرح هم مشارکت کرد و طرح هایی به اجرا درآورد.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور ادامه داد : در بسیاری از طرح های مسکن مهر شهرداری ها مسوولیت دارند و بعد از اسکان مردم شهرداری ها باید موضوع جمع آوری زباله را انجام دهند ، ساماندهی فاضلاب در این شهرک ها مسوول دارد و شرکت های آبفا باید آن را انجام دهند ، نباید بپنداریم که چون بنیاد مسکن مجری این طرح ها بوده است بنابر این همه فعالیت های جانبی در شهرک های مسکن مهر هم باید به عهده بنیاد مسکن باشد.

مهندس نیکزاد گفت:متاسفانه برخی از این شهرکها چنان مشکلات جذب فاضلاب دارند که بوی بد همه شهرک را فراگرفته است.مسوولانی که از زیر بار این مسوولیت ها شانه خالی می کنند آیا حاضرند خانواده خودشان در این شهرکها ساکن باشند؟

وی بیان کرد: برخی از شرکت های وابسته به بنیاد مسکن در تهران و شهرهای دیگر فعالیت های عمرانی در حال اجرا دارند ، در طرح های احداث راه آهن ، مترو ، زیر گذر و رو گذر این شرکت ها فعال هستند ، بنا بر این دایره فعالیت های بنیاد در همه جای کشور و در طرح های مختلف گسترده است.

این مقام مسئول ادامه داد : بنیاد مسکن یک نهاد انقلابی است که یک ریال بار مالی برای دولت ندارد ، مشکلاتی که ایجاد می شود و اعتبارات هم محدود است بنیاد وارد می شود و خدمت می کند ، در بسیاری از جاها کلیددار شهر شهردار است ، و شهرداری باید در طرح های توسعه شهری مشارکت کند، طرح های آب و برق ، فاضلاب در این بسیاری از شهرک ها که بنیاد مسکن طرحی را اجرا کرده است را هم پیگیری می کنیم و به وزرای مسوول هم انتقال می دهیم.

نیکزاد گفت: اگر مردم مشکلاتی دارند باید همه ما آستین بالا بزنیم ، اگر در حیطه مسوولیت بنیاد باشد راسا اقدام می کنیم و اگر هم در حوزه مسوولیت ما نباشد ، ما وظیفه داریم در بازدیدها مشکلات مردم را به وزرای مربوط انتقال دهیم.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور در ادامه گفت: برای بازنگری طرح های هادی حتما اولویت داریم ، باید بسیاری از طرح های هادی بازنگری شوند تا زمینه ماندگاری مردم در روستاها فراهم شود ، تولید در روستا باید احیا شود.

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Blue Red Oranges Green Purple Pink

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Protected by RsFirewall